A turperohet Mickovski nga Nikolla Gruevski, Jankullovska, Protigeri, Mile Janakievski?!

Rastet dhe epilogjet e shumta gjyqësore për krime dhe skandale të mëdha në menaxhimin e shtetit ndaj shumë ish funksionarëve të VMRO DPMNE-së janë ende të freskëta në fokusin e qytetarëve të vendit, por a ka arritur VMRO DPMNE të çlirohet përfundimisht nga kthetrat e ideologjisë së këtyre personaliteteve.?!

Parashtrohet pyetja a turpërohet kreu aktual i VMRO-së, HristijanMickoski nga bashkëpartiakët e tij Nikolla Gruevski, Gordana Jankullovska, Protugeri, Mile Janakievski dhe të tjerë kur po drejton subjektin politik që dikur ata e menaxhonin?! A ka marrë leksionin e duhur Mickoski që të distancohet nga një doktrinë e tillë e menaxhimit që në thelb ka ideologjinë e pabarazisë dhe diskriminimit të qytetarëve?!

Duke parë ndodhitë e fundit, ajo që mund të shihet është e njejta doktrinë e funksionimit, të njejtat thirrje nacionaliste si garda e Gruevskit për monopol politik prej 61 deputetëve kundër faktorizimit dhe të drejtave të shqiptarëve dhe Ali Ahmetit, kundër orientimit europian të vendit, kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe asaj të Prespës si themele të stabilitetit dhe zhvillimit të vendit.

Jo, Mickoski nuk turpërohet nga paraardhësit e tij, ato i ka idolë dhe udhërrëfyes, madje lehtësisht tashmë roli i tij mund të perceptohet si marionetë në duart e interesave të asaj garde famëkeqe që nuk po i largon kthetrat nga VMRO DPMNE.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...

Rrugë të zbrazura, shtëpi të boshatisura, betëm 15 shtëpi në fshatin Goshincë të Likovës

Heshtje dhe qetësi në rrugët e fshatit Goshincë të komunës së Likovës. Vështir të takosh njeri, e aq më pak të rinj. Ndonëse janë të...