Ahmeti: Brezave të ri ju përcjellim atdhedashurinë e veprimtarëve të kombit

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti sot ka marrë pjesë në Akademinë e falenderimit për Lëvizjen kombëtare shqiptare e organizuar nga shoqata Lëvizja në Likovë. Nga atje, Ahmeti ka theksuar se brezave të ri duhet të ju përcjellim atdhedashurinë e veprimtarëve të kombit.

Sot në Likovë mora pjesë në Akademinë e falenderimit për Lëvizjen kombëtare shqiptare, nën organizimin e shoqatës “Lëvizja”.

Me këto evenimente dhe përkujtime, ju përcjellim brezave të ri atdhedashurinë të cilën e kanë pasur veprimtarët e kombit shqiptar, të cilët nuk duhet harruar në asnjë moment.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=543045747189552&set=pcb.543045887189538

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...