Rrëfimi i Nënës Lule: Shisja gjakun tim pa dijeninë e burrit, duhej t’i rrisnim fëmijët

Në emisionin Kojshia Show, protagoniste e kësaj jave, ishte një mysafire mjaft interesante, Luljeta Kazazi nga Tirana e njohur si Nëna Lule.

Nëna Lule rrëfen një moment mjaft delikat kur tregoi si kishte shitur gjakun e saj për t’i mbajtur fëmijët pa dijeninë e burrit.

“Qiranë e shtëpisë do të paguanim, dritat do t’i paguanim, çerdhen do të duhej ta paguanim dhe nuk mbetej asnjë lek më. Unë jam detyruar dhe për dhjetë vite kam shitur gjakun”, rrëfen zonja Kazazi duke treguar edhe shenjat që i kanë mbetur në krahë.

Ajo thotë se për katër vite burri nuk e ka ditur këtë gjë.

“Ai ishte i përqendruar te puna. Kur i kam treguar ka thënë: “Pse moj grua e ke bërë atë punë”.

“Punët kam organizuar me vjehrrën. Nuk kemi dashur ta shqetësojmë burrin fare. Puna duhet të bëhej me normë dhe me cilësi. Duhet të ishte [gjaku] i cilësisë së parë. Nëse nuk do të ishte cilësor ai i rridhte shpejt atij që e merrte dhe pastaj ishte edhe dëmi material”.

Luljeta Kazazi është nënë e tri vajzave.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...