BDI i shkel partitë tjera edhe në anketën e re, dominon e para

Agjencioni IPSOS ka realizuar një anketë të re në teren për të matur mendimin publik me 1000 persona në periudhën nga 6 deri më 26 Prill të këtij viti, shkruan indeks.mk

Anketa ka të bëj me shumë pyetje që tangojnë çështjet aktuale në vend.

Në rast se mbahen zgjedhjet javën që vjen, në kampin politik shqiptar dominon BDI me 6.2% derisa për Aleancën për shqiptarët do të votonin 2.8%, për Lëvizjen Besa 2% kurse për Alternativën 1.3%.

Në anën tjetër, për VMRO do të votonin 22% të qytetarëve derisa për LSDM do të votonin 12,9% dhe për Levicën 5.4% të qytetarëve në kampin politik maqedonas.

Më shumë se 10% të të anketuarve kanë deklaruae se nuk do të votojnë në zgjedhjet e adhëshme parlamentare kurse 15.8% nga ato kanë refuzuar që të përgjigjen./indeks.mk/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...