Reparti Gjinekologjik dhe obstetrik tek “Ferid Murad” me hapësira të reja, Ahmeti: Po modernizojmë spitalet

Drejtori i Fondit për sigurim shëndetësor, Faton Ahmeti sot ka qëndruar në Gostivar ku janë lëshuar në përdorim hapësira të reja në repartin Gjinekologjik dhe obstetrikë në spitalin Ferid Murad. Sipas drejtorit Ahmeti, pavarësisht peripecive të shumta po modernizohen spitalet në vend.

Sot në Spitalin e Përgjithshëm “Ferid Murad” në Gostivar lëshuam në përdorim hapësirat e reja për Repartin e Gjinekologjisë dhe obstetrikës si dhe Repartin Internistik – Njësia intensive koronare.

Bashkë me kolegë nga pushteti qëndrorë, udhëheqësinë e spitalit dhe stafin përuruam solemnisht ambientet e reja me standarde bashkëkohore.

Sot të gjithë ne bashkë, dëshmuam se pavarësisht sfidave dhe peripetive pandemike dhe ekonomike, mund t’ia dalim për të realizuar projekte dhe modernizojmë edhe më tej shërbimet shëndetësore për qytetarët tonë.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=392960322841655&set=pcb.392961026174918

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...

Kurti ka takuar teoricienin botëror Francis Fukuyama

Në Tryezën vjetore të 26-të të organizuar nga “The Economist”, pas panelit ku ishte folës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ishte një...