Bilall Kasami politizon arsimin në Tetovë, Hatije Etemin e emëron ud. drejtoreshë në Gjimnazin “Kiril Pejçinoviç”

Sot me autorizim të kryetarit të Komunës së Tetovës , Bilall Kasami udhëheqësi i njësisë së Arsimit, bashkë me udhëheqësin e Njësisë për Kulturë dhe Sport Muhamed Avzija , ia dorëzuan mandatin e drejtorit zonjës Hatije Azizi Etemi informon Tetovasot.

Vetëm pak ditë pas shumë vlimeve që ndodhën në këtë institucion të mesëm kreu i Komunës shkarkoi Teuta Llallën mes shumë përplasjesh që opinioni tashmë është i njohur.

Por derisa kjo shkollë është bërë në mënyrë të ashpër shënjestër e hakmarrjeve politike më shumë se arsyet e shkarkimeve dhe emërimeve aty tashmë e gjitha në dorë mund të jetë edhe tek intervenimi i një pale të tretë siç është Ministria e Arsimit.Por a do të merr masa ky institucion për ta shmangur politizimin e skajshëm të Arsimit në Tetovë dhe a do tua merr kompetencat Komunës së Tetovës,kjo pritet të shihet në vazhdim.Tetovasot

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...

Kurti ka takuar teoricienin botëror Francis Fukuyama

Në Tryezën vjetore të 26-të të organizuar nga “The Economist”, pas panelit ku ishte folës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ishte një...