Bllokimi i institucioneve, pas Kasamit edhe Sela renditet pas VMRO-së dhe Levicës

Pas Lëvizjes Besa që zyrtarisht përkrah bllokadën e orkestruar nga VMRO-DPMNE dhe LEVICA, sonte bllokadën e arsyetoi edhe kreu i opozitares tjetër shqiptare, ASH,  Ziadin Sela.

I ftuar në Click Plus duke iu referuar bllokadës Sela tha se shumë ligje meritojë të bllokohen.

Kujtojmë, javë më parë ishte pikërisht kreu i ASH-së që tha se partia e tij nuk do të bllokojë, por si duket “skenari” për pushtet dhe destabilizim të vendit e ka joshur edhe Ziadin Selën, njëjtë siç e ka joshur Bilall Kasamin.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...