Kërkon tetë njësi zgjedhore, por Sela ka frikë nga zgjedhjet?

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, sonte në “Click Plus” në TV21 ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij se nëse ndryshohet Ligji zgjedhor, atëherë do të kërkojnë 8 njësi zgjedhore.

Sipas tij, me tetë njësi elektorale është marrë pasqyra reale në vend të ndarë sipas rajoneve ekonomike, zgjidhje për të cilën thotë se ka analiza që e konfirmojnë si zgjidhjen më të mirë të mundshme.

Për listat e hapura, Sela tha se është një zgjidhje shumë e mirë për përmirësimin e proceseve demokratike në vend. “Do të ishte mirë për vetë partitë”, shtoi ai.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...