Sela kundër administratorëve shqiptar: Janë mbi 250 mijë, tepricë

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se shteti ka nevojë për 80 mijë administratorë, ndërkoh janë më shumë se 250 mijë administratorë. Këta, për Ziadin Selën, janë të gjithë ushtarë partie, që duhen për të fituar zgjedhjet.

“Nevojat e shtetit janë për 80 mijë administratorë, ndërkohe janë më shumë se 250 mijë administratorë, me këtë i bie që rrogën e arsimtarit e ke ndarë më tresh që të punësosh ushtarë partiakë për nevoja elektorale, sepse kështu fitohen zgjedhjet. Një fond orësh është ndarë në tre apo katër pjesë, përsëri për nevoja elektorale”, tha Sela.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...