Zaev uron 17 majin me video nga protestat: Dita kur populli u çlirua nga prangat e njëmendësisë dhe dhunës

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka postuar në profilin e tij në Facebook një video nga protestat e 17 majit të vitit 2015.

“Qoftë e lumtur dhe epërjetshme dita e bashkimit për liri, dita e zërit qytetar, dita kur populli e çliroi ngjyrën e kuqe maqedonase nga prangat e njëmendësisë dhe dhunës. Le të rrojë 17 maji. Le ta ruajmë lirinë. Rrofshin qytetarët”, ka shkruar Zaev.

[/video]

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...