Kreu i Bogovinës mban premtimin ndaj Jetmir Ismailit, fillon rregullimi i rrugës ku kalon ai (Foto)

Kryetari i komunës së Bogivnës, Besnik Emshiu ka mbajtur një premtim të cilin i kishte bërë më herët një banori nga fshati Kamnjan.
Jetmir Ismaili i ishte drejtuar me një shkresë komunës së Bogovinës ku kërkonte nga kryetari që edhe ai të jetë njësoj si tjerët dhe të lëvizë me karocën e tij të veçantë pa probleme.
Kërkesa drejtuar kryetarit të komunës ka bëtë që ky i fundit të veproj menjëherë duke treguar kujdesin e tij edhe ndaj me aftësi të veçanta.
Sot personalisht kryetari i  komunës së Bogovinës, Besnik Emshiu vizitoi Jetmir Ismailin për t’i kumtuar lajmin se komuna ka filluar në ndërtimin e rrugës dhe pas disa ditës ai do të lëvizë pa pengesa.
Kreu i komunës, z. Emshiu tha se komuna e Bogovinës është komunë rurale, nevojat e banorëve janë nga më të ndryshmet por ju premtoj se kjo kategori do ketë vendin e veçantë gjatë mandatit tim, do të jem pranë çdo banori të komunës sepse baorët kanë nevoj për qasje dhe punë të mira. Ju premtoj që sdo të bëjmë punë të këqija.
https://www.facebook.com/besnikemshiu/photos/pcb.186465187051465/186463953718255/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...