Qyteti i Shkupit mbeti pa printera, kompania që i jepte me qira sot i ngarkoi në kamionë

Qyteti i Shkupit sot ka mbetur pa printerët që merr me qira, pasi kompania “Intek Sistemi” me të cilën është nënshkruar kontratë trevjeçare ka ardhur me kamionë dhe ka marrë shumicën e printerëve, pasi kryetarja aktuale e ka ndërprerë kontratën, mëson jozyrtarisht “Fokus”.

“Pamja është shumë e sikletshme. Njëzet persona u sollën nga kompania, i nxjerrin nga baraka dhe i bartin”, pohojnë për “Fokus”, burime nga Qyteti i Shkupit.

Problem i madh lind me faktin që kontrata është shkëputur, ndërsa tenderi i ri nuk ka përfunduar ende.

Sipas marrëveshjes së publikuar nga Byroja e Prokurimit Publik, bëhet fjalë për kontratë trevjeçare për dhënien me qira të printerëve multifunksionalë me vlerë gati 87 mijë euro.

“Fokus” i ka dërguar disa pyetje Qytetit të Shkupit, prej nga nuk ka arritur asnjë reagim deri në publikimin e informacionit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...