Sali paralajmëron gasifikim e spitalit të Tetovës

Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali në konferencën shkencore të mbajtur në Univerzitetin e Shtetëror të Tetovës deklaroi se së shpëjti spitali i përgjithshëm i Tetovës do të gazifikohet.

Ai po ashtu numëroi investimet që ministria e Shëndetësisë ka bërë gjatë këtyre muajve me aparatura në disa spitale të vendit dhe rinovimin e disa reparteve në Klinikën e Shkupit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...