Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti.

Gjatë përurimit dhe shpalosjes së pllakës, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti gjatë një fjale rasti ka thënë se: “Këtu para nesh është një emër i mbuluar me pëlhurë, ai nuk është një emër i rëndomtë. Ndër këtë pëlhurë fshihet emri i fabrikës më cilësore të mendimit shqiptar. Është emri i fabrikës më të madhe të mendimit gjeopolitik dhe gjeostrategjik, ky është Ukshin Hoti”.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=3288316284739224&t=0

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...