Këtë fundjavë spërkatje kundër mushkonjave në Shkup

Qyteti i Shkupit njofton qytetarët se këtë fundjavë, përkatësisht me 21.05.2022 (e shtunë) dhe 22.05.2022 (e diel), në orët e hershme të mëngjesit do të bëhet dezinsektimi ajror kundër mushkonjave në zonën e qytetit të Shkupit.

Kjo është spërkatja e tretë, e dyta është kryer në periudhën prej datës 17.05 deri më 20.05.2022 dhe e para me datë 29.04.2022, e cila ka filluar me kohë këtë proces. Nëse kushtet atmosferike janë të pafavorshme, dezinsektimi do të kryhet ditën e parë pasardhëse, kur kushtet atmosferike do të jenë të favorshme.

Nga Qyteti Shkupit njoftojnë bletarët që të marrin masat e nevojshme për mbrojtjen e bletëve me kohë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...