Përkeqësohet gjendja e Musadik Pajazitit, dërgohet në spital

Njërit nga të dënuarit në rastin Lagja e Trimave, Musadik Pajazitit i është përkeqësuar gjendja shëndetësore në ditën e 15 të grevës së urisë. Burime jo zyrtare nga burgu hetues i Shutkës bëjnë të ditur se para pak minutave një ekip mjekësor e ka nxjerr Pajazitin nga burgu për ta dërguar në njërin nga spitalet në kryeqytet. 4 grevistët tjerë janë në gjendje stabile shëndetësore. Greva e tyre ka të bën me kërkesën për tu sistemuar në burgun ndëshkues të Idrizovës ku edhe i takojnë të drejtat për fundjavë jashtë burgut dhe vizita familjare./Alsat.mk

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...