Policia gjobiti 147 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, ka zhvilluar dje kontroll të intensifikuar në gjithë territorin e vendit, për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, ku janë sanksionuar 147 drejtues mjetesh.

Prej tyre, tetë automjete lëviznin me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se e lejuara, dhe dy automjete me shpejtësi edhe më shumë se 70 kilometra në orë më shumë se e lejuara.

Kështu, 31 drejtues mjetesh e kanë tejkaluar shpejtësinë në vende të banuara, kurse 116 në vende të pabanuara.

Aksionet e intensifikuara të kontrolleve vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

“U bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në trafik që të respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të kontribuojmë së bashku për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...