Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është një Rankoviq i kohës “moderne” dhe nuk meriton dekorata nga vëllezërit e mi.

“Në vend të dekoratave ju lutem interesonju për motrat dhe vllezërit tuaj që janë vazhdimisht të diskriminuar, dhe nën presionin e forcës së shtetit që vet aj drejton”, ka shkruar Sinishtaj.

Postimi i plotë i z. Sinishtaj:

“Të nderuar bashkëatdhetar, zyrtar të shtetit së Kosovës:
Ndoshta faji është edhe i yni se nuk ju kemi njoftuar më hollësisht por sigurisht kemi besuar se e dini.
Millo Gjukanoviq asht një Rankoviq i kohes “moderne” dhe nuk meriton dekorata nga vllezrit e mi. E kuptoj nevojen për diplomaci, edhe me djallin vet duhet biseduar nganjëher! Dekorata atij qe ushtron dhunë dhe gjenocid ndaj vllezerve tu nuk ju nderojnë.
Gjukanoviq është kriminel dhe anti Shqiptar, prandaj në vend të dekoratave ju lutem interesonju për motrat dhe vllezërit tuaj që janë vazhdimisht të diskriminuar, dhe nën presionin e forcës së shtetit që vet aj drejton!
Rrnoft Shqypnia

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...