Zgjedhje të parakohshme në vjeshtë, Mickovski: Të mbahen pavarësisht eurointegrimit

Maqedonia e Veriut duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme në vjeshtë, pavarësisht marrjes ose jo të datës për fillim të negociatave në qershor, vlerëson kryetari i VMRO–DPMNE–së, Hristijan Mickovski. Sipas kreut të VMRO-së, këtë e kërkon vetë populli në më shumë anketa. Shumica e popullsisë mendojnë se Maqedonia po ec në drejtim të gabuar dhe se kjo qeveri duhet të ik, vlerëson Mickovski.

“A do të marrim datën apo jo, nuk ka lidhje me zgjedhjet e parakohshme. Sërish do t’i kemi këta njerëz të njëjtë, të cilët e bënë Maqedoninë vendin më të korruptuar, me ekonomi më të dobët në Ballkan, arsim katastrofal dhe sistem më të keq të shëndetësisë. Kjo s’do ndryshohet përgjatë natës, andaj neve na nevojitem ndryshime thelbësore dhe reforma.”,- tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...