Nedellkov: Presim sot të zgjidhet problemi i pagave në çerdhe

Në Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale po mbahet takimi midisë pëfaqësuesve të këtij institucioni dhe atyre të SAShK për gjetjen e zgjidhjes së pagave për të punësuarit në institucionet parashkollore të cilët ishin pjesë e grevës të organizuar nga SAShK.

Kreu i SAShK Jakim Nedellkov para se të hyjë në takim tha se presim që sot ta mbyllin këtë çështje. “Presim që sot të mbyllim çështjen me problemin e pagave, kjo do të thotë që ti marrin pagat e plota në çerdhe ashtu si punonjësit në shkollat fillore dhe të mesme”, tha Nedellkov.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...