Një çerdhe moderne në Haraçinë, në përfundim e sipër faza e dytë e ndërtimit

Sot në komunën e Haraçinës ka qëndruar për vizitë sekretari shtetëror në Ministrinë e Punës dhe politikës sociale, Resmi Ejupi i cili bashkë me kreun e komunës Ridvan Ibraimi kanë inspektuar punimet e fazës së dytë të çerdhes në këtë komunë.

Ejupi thekson se tashmë punimet janë në fazën e dytë dhe se shumë shpejtë fëmijët e kësaj komune do të mund të përdorin hapësirat e kësaj çerdhe që do jetë shumë moderne.

Sot ishim për vizitë në Komunën e Haraçinës ku u pritëm nga nikoqiri z. Ridvan Ibraimi. Gjatë këtij takimi diskutuam për rrjedhën dhe përfundimin e fazës së parë dhe të dytë të çerdhës në komunën e Haraçinës ku pamë nga afër se si po zhvillohen punimet në këtë çerdhe, biseduam për mundësinë e hapjes të një qendre ditore për fëmijët me nevoja të veçanta. Gjiashtu biseduam për avansimin e të drejtave dhe shërbimeve sociale për banorët e kësaj komune, ka shkruar kështu sekretari shtetëror Resmi Ejupi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...