Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë rastë është nënshkruar memorandum bashkëpunimi mes dy komunave në sferën energjisë së renovueshme për vendosjen e Mullinjëve të erës në hapësirat e kësaj komune, kështu njoftojnë nga komuna e Tearcës.

Në hapsirat e komunës së Tearcës kishim nderin të presim delegacionin nga Italia, Comune di Foiano di Val Fortore, ku me këtë rast nënshkruam memorandum bashkëpunimi.

Pas vizitës së kryetarit Nuhi Neziri në Itali, Komuna e Foianos shprehu gatishmërinë të ndihmojnë në realizimin e investimeve në sferë e energjisë së renovueshme duke bartur storjen e suksesit nga komuna e tyre, konkretisht në vendosjen e Mullinjëve të erës edhe në hapsirat tona.

Shpresojmë që ky bashkëpunim të thellohet edhe më shumë në sfera të ndryshme.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...