Bekteshi jep lajmin e madh: Gurthemeli për Korridorin 8 jo më vonë se më 13 gusht

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi nē emisionin ClickPlus i pyetur për realizimin e Korridorit 8,  tha se gurthemeli pritet të vendoset jo më vonë se më 13 gusht.

“Korridori 8 është shumë i rëndësishëm për zhvillimin dhe ekonominë e këtij vendi dhe është prioritet kryesor, nuk e di saktësisht se kur do të përfundojë por ndërtimi do të fillojë jo më vonë se 13 gushti”, tha Bekteshi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...