Bekteshi: Ka para në buxhet, Qeveria po paguan detyrimet rregullisht

Sonte në emisionin ClickPlus, ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka theksuar se para në buxhet ka dhe se detyrimet e Qeverisë paguhen rregullisht.

“Ka para në buxhet. Të gjitha detyrimet e qeverisë paguhen rregullisht, si pensionet, pagat, por edhe detyrimet ndaj kompanive. Ribalanci i kaloi në Qeveri.

“Opozita nuk del në debate, por dua t’i ftoj në Kuvend për të debatuar propozimet e tyre”, tha Bekteshi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...

Kurti ka takuar teoricienin botëror Francis Fukuyama

Në Tryezën vjetore të 26-të të organizuar nga “The Economist”, pas panelit ku ishte folës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ishte një...