Bekteshi: Opozita nuk del në debate, i ftoj në Kuvend për të debatuar propozimet e tyre

Sonte në emisionin ClickPlus, ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka theksuar se para në buxhet ka dhe se detyrimet e Qeverisë paguhen rregullisht.

“Ka para në buxhet. Të gjitha detyrimet e qeverisë paguhen rregullisht, si pensionet, pagat, por edhe detyrimet ndaj kompanive. Ribalanci i kaloi në Qeveri.

“Opozita nuk del në debate, por dua t’i ftoj në Kuvend për të debatuar propozimet e tyre”, tha Bekteshi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...