Grubi pret në takim sopranon Ermonela Jaho

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi ka pritur në takim sopranon Ermonela Jaho dhe bashkëpunëtorët e saj për t’i faleminderuar për performancën e shkëlqyer që mbrëmë mahniti publikun në Filharmoninë e Maqedonisë së Veriut.
“Me kënaqësi mirëprita sot në takim sopranon, znj. Ermonela Jaho dhe bashkëpunëtorët e saj për t’i faleminderuar për performancën e shkëlqyer që mbrëmë mahniti publikun në Filharmoninë e Maqedonisë së Veriut.”
Grubi shton se Ermonelën e përgëzova për sukseset e arriturat në skenat ndërkombëtare të muzikës klasike dhe i urova vazhdimësi progresive në përfaqësimin dinjitoz të vlerave të larta kulturore. Shkupi do ta mirëpresë gjithmonë me respekt të madh dhe krenari!
https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/555859189236937

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...