Eman Rrahmani, pasaniku i VV-së që e kundërshton Trustin

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Eman Rrahmani, i cili sot ka votuar në Komisionin Parlamentar kundër tërheqjes së mjeteve nga Trusti, ka rreth 31 mijë euro të hyra vjetore familjare dhe 13 mijë euro para të gatshme në bankat komerciale të Kosovës, raporton portali “Front Online”,

Sipas formularëve të deklarimit të pasurisë, Rrahmani në vitin 2016 ka blerë rreth 80 mijë euro banesë me garazhë.

Përndryshe, Rrahmani në vitin 2021 ka deklaruar dy paga mujore, një nga Kuvendi i Kosovës dhe një nga Kuvendi Komunal dhe dy paga i ka deklaruar bashkëshortja e tij nga bizneset private.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...