Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti kujtoi 21 vjetorin e rënies së Fadil Nimanit-Komandant Tigrit

U bënë sot plot 21 vjet nga rënia heroike e bashkëluftëtarit tim të kauzave kombëtare, Fadil Nimanit – Komandant Tigrit. Kështu ka shkruar sot në faqen e tij zyrtare në facebook kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

Ahmeti më tej ka shkruar se do t’i ruajë gjithmonë me mall kujtimet për personalitetin atdhedashës të Fadilit dhe do të vazhdojë të përkujdesem që brezat e rinj të mos e harrojnë asnjëherë veprimin e tij trimëror në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe në Brigadën 113 të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare. Lavdi e përjetshme veprës kombëtare të Fadil Nimanit dhe të gjithë dëshmorëve të rënë në kauzat tona të drejta kombëtare!

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...

Europa i qëndron prapa propozimit francez për Maqedoninë e Veriut

Edhe euro-ambasadori në vend David Geer, ka përshëndetur procesin dhe rrugën europiane të vendit me shpresë që tashmë hapja e rrugës për negociata do...