Tentuan të merrnin para nga një person brenda kazinosë në Shkup, nis hetimi ndaj tre personave

Prokuroria Themelore ka kërkuar paraburgim për një person dhe masa kujdesi për dy të tjerë, njëri prej të cilëve është në arrati, përcjell TV21. Të njëjtit me 11 maj kanë hyrë në një kazino në rrugën e Kaçanikut në Shkup, ku kanë tentuar të marrin para në mënyrë të jashtëligjshme.

“Të dyshuarit fillimisht kanë sulmuar një person që po luante në aparatet për lojëra të fatit dhe kanë filluar ta godasin duke i kërkuar që t’u jepte paratë. Pasi i dëmtuari ka rezistuar, ata e kanë tërhequr me forcë në një kabinë, kanë vazhduar ta rrahin dhe kanë dashur ta bindin që të largohet bashkë me ta nga kazinoja. Për t’u mbrojtur, viktima ka marrë një karrige dhe i ka kërcënuar të dyshuarit se do ta hedhë drejt tyre. Në atë moment, i dyshuari i parë ka marrë një armë nga brezi dhe e ka kërcënuar të dëmtuarin se do ta vriste. Mirëpo, i dëmtuari ka refuzuar të largohet me ta nga kazinoja, ndërsa nga goditjet ka marrë lëndime trupore”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Sipas Prokurorisë, personat në fjalë dyshohet se me veprimet e cekura kanë kryer vepër penale – vjedhje ndërsa i dyshuari i parë gjithashtu dyshohet se ka kryer edhe veprën penale – rrëmbim.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...