Xhaferi nuk mendon se e ka shkelur kodin etik

Pa ndonjë sqarim të konkretizuar se ndaj kujt dhe përse ka sharë, kryeparlamentari Talat Xhaferi thekson se ajo sjellje ka ardhur si pasojë e papërgjegjësisë dhe nuk mendon se e ka shkelur kodin etik të sjelljes dhe nuk e ka në plan të kërkojë falje. Ai e lë që opinioni ta vlerësojē sjelljen e tij.

“Duke bërë obligimet e tilla nuk mendoj se e kam shkelur kodin etik. Unë nuk kam sqarim për të, unë si kryeparlqmentar duhet ta ndjeki punën.

Nëse dikush prej shërbimeve deshirojnë që orarin e punës ta kalojnë tek rruga “maqedonia”, supozoj se qytetarët nuk dëshirojnë shërbime të tilla. Shërbimet e kuvendit marrin 20 përqind më shumë pagë se cilido koleg i veti nëpër institucione tjera, nëse dikush mendon se shërbimet do ti lë qw orarin e punws ta kalojw tek rruga Maqedonia, nuk do ta lejoj..”

Me njw sjellje autoritare u zhvillua edhe brifingu me gazetarët, Xhaferi nuk lejoi që për gazetarët të prononcohet sekretari i përgjithshëm i Kuvendit dhe në pyetjen e gazetarëve nëse me këtë sjellje nënkupton se Kuvendi është shëndëruar në një pronë private, Xhaferi nënvizoi se brifingu është i tij dhe se përgjegjës për punën e kuvendit është ai.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...