Aksion i kordinuar kundër prerjes illegale të drunjëve

Në disa lokacione në vendin e quajtur Borula, rajoni i Prilepit, dje është zhvilluar aksioni i koordinuar operativ “Gora” nga SPB Manastir-OVR Prilep – RKKR, Departamenti i Policisë Kriminale dhe Departamenti për Operacione speciale policore me mbështetjen e NP Pyjeve Kombëtare dhe kontrollit të brendshëm të NP Pyjeve Kombëtare, tha MPB.

U ndaluan. I.A. (35), S. A. (58), A. (27) Д. А. (25), N. М. (26), М. A. (24), A. A. (41), Sh. (41), П. K (42) të gjithë nga Prilepi, si dhe shtatë të mitur.

Pas dokumentimit të materialit zyrtar, në Prokurorinë Publike Prilep do t’i drejtohet kallëzim penal nga neni 226 “Shkatërrimi i pyjeve” të Kodit Penal të RSM. Këte INFORMATË e konfirmuan edhe nga NP Pyjet Nacionale.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...

Europa i qëndron prapa propozimit francez për Maqedoninë e Veriut

Edhe euro-ambasadori në vend David Geer, ka përshëndetur procesin dhe rrugën europiane të vendit me shpresë që tashmë hapja e rrugës për negociata do...