Drejtori Enuzi: Sot nënshkruam memorandum bashkëpunimi me qytetin Konia në Turqi

Drejtori i Ndërmarrjes Publike Higjiena Komunale-Shkup, Zudi Enuzi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka informuar se sot gjatë vizitës në Konia të Turqisë bashkë me deledacionin e Qytetit të Shkupit të udhëhequr nga kryetarja Danella Arsovska është nënshkruar një memorandum bashkëpunimi mes dy qyteteve.

Sipas drejtorit Enuzi kontribut të rëndësishëm nga ky bashkëpunim dypalësh do të ketë edhe NP Higjiena Komunale-Shkup që ai drejton edhe atë përmes shkëmbimit të përvojave dhe forcimit të kapaciteteve logjistike dhe teknike.

Ky është postimi i plotë i drejtorit të Ndërmarrjes Publike Higjiena Komunale-Shkup, Zudi Enuzi:

Në kuadër të vizitës treditore në Turqi bashkë me kryetaren e qytetit të Shkupit,

znj. Danella Arsovska dhe z. Husrev Emin kryetar i MATUSITEB-it (Lidhja e organizatave joqeveritare turke në Maqedoni) realizuam një takim të frytshëm me kryetarin e qytetit Konja, z.Ugur Ibrahim Altaj, me të cilin nënshkruam një memorandum bashkëpunimi.

Me këtë rast, Brigadës Zjarrfikëse të qytetit të Shkupit do t’i dhurohet një automjet zjarrfikës, si vulë për fillimin e këtij bashkëpunimi.

Kontribut të rëndësishëm nga ky bashkëpunim dypalësh do të ketë edhe NP Higjiena Komunale-Shkup, përmes shkëmbimit të përvojave dhe forcimit të kapaciteteve logjistike dhe teknike.

Ky përfitim fillestar është dëshmi për përfitimet tjera vijuese që burojnë nga bashkëpunimet dypalëshe e të cilat janë shumë të rëndësishme për qytetarët.

https://fb.watch/dgY-BUXVVG/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...