Dehari në mesin e nxënësve të SHMK Drita: Drejtimet profesionale japin rezultatet konkrete në ndërtimin e personalitetit të nxënësit

Kreu i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari sot ka marrë pjesë në prezantimin e punimeve nga nxënësit e SHMK Drita. Ai ka theksuar se është mrekulluar nga këto prezantime.
U mrekullova dje nga prezentimi i punimeve të nxënësve të SHMK “Drita”. Drejtimet profesionale japin rezultatet konkrete në ndërtimin e personalitetit të nxënësit, si dhe ngritjen profesionale të tyre.
Uroj dhe inkurajoj mësimdhënësit dhe drejtuesit e shkollës që me zotim maksimal të vazhdojmë të ngrisim edhe më lart edukimin dhe arsimimin e brezave të rinjë. Ndërveprimi ynë bashkë me prindërit na mundëson cilësi dhe të ardhme më të ndritur.
Të dashur nxënës dhe ju mësimdhënës,
Jam më se i kënaqur nga ajo që më prezentuat dje, por gjithsesi më tutje të punojmë edhe më shumë edhe më mirë!
Bashkë mundemi.

 

https://www.facebook.com/fatmirdehariofficial/posts/pfbid025aScPE1m3p3LZGLCUXQee26q4TqQXhEGTXexeZuzVUpXFTABb1yMCLyz6Pfzdx1Nl

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...