Gashi ngushëllon familjen Nishani: Do të mbahet mend si një meritor i denjë për demokracinë shqiptare

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi me rastin e vdekjes së ish presidentit shqiptar Bujar Nishani ka lëshuar një mesazh ngushëllimi, duke e cilësuar Nishanin si një meritor i denjë për demokracinë shqiptare.

Mesazhi i Gashit

Kalimi në amshim i Presidentit Bujar Nishani, në këtë moshë, është lajm pikëllues jo vetëm për familjen e tij, por edhe për gjithë kombin shqiptar.
Ai do të mbahet mend si një President dhe politikan që ka bashkuar dhe si meritor i denjë për demokracinë shqiptare.
I shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes së tij dhe mbarë kombit.
U prehtë në paqen e amshueshme!
Afrim Gashi
https://www.facebook.com/photo/?fbid=572737794215747&set=a.277245897098273

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...