Grubi: Nishani do të mbetet i paharrueshëm në historinë e politikës kombëtare

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, Artan Grubi ka lëshuar telegram ngushëllimi me rastin e ndarjes nga jeta t ëish presidentit Bujar Nishani, njofton indeks.mk

Grubi në telegramin e tij ngushëllues ka shkruar se Nishani ka qenë i njohur në territorin mbarë-shqiptarë për për maturinë e tij dhe se i njëjti sipas zëvendëskryeministrit Grubi do të mbetet i paharrueshëm në historinë e politikës sonë.

Grubi ka shtuar se Nishani ka dhënë kontribut të pashoqë në drejtim të avancimit të çështjes kombëtare dhe pashkëputshmërisë së lidhjeve të bashkëpunimit tonë mbarëkombëtar, raporton indeks.mk

Statusi i plotë:

Lajm pikëllues për ndarjen nga jeta të ish Presidentit Bujar Nishani na erdhi sot nga Shqipëria.

I njohur për maturinë e tij do të mbetet i paharrueshëm në historinë e politikës sonë kombëtare për kontributin e dhënë në drejtim të avancimit të çështjes kombëtare dhe pashkëputshmërisë së lidhjeve të bashkëpunimit tonë mbarëkombëtar në Ballkan dhe diasporë.

Ngushëllime të sinqerta familjarëve, miqve dhe bashkëpunëtorëve të Presidentit Nishani!

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...

Europa i qëndron prapa propozimit francez për Maqedoninë e Veriut

Edhe euro-ambasadori në vend David Geer, ka përshëndetur procesin dhe rrugën europiane të vendit me shpresë që tashmë hapja e rrugës për negociata do...