Lagjia e re në fshatin Pirok me rrugë të asfaltuar, komuna e Bogovinës fillon punimet

Komuna e Bogovinës ka vazhduar me invetsimet e saj në infrastrukturën e vendabnime që gravitojnë në këtë komunë.

Pas fillimit dhe përfundimit të rrugës në fshatin Zherovjan, tani investimi në ndërtimine një rruge tjetër kanë filluar në fshatin Pirok.

Ndryshe kryetari i komunës së Bogovinës thekson se ky vit do të jetë viti i investimeve kapitale dhe jo vetëm por të mirat për komunën tonë do të shtohen.

https://www.facebook.com/besnikemshiu/posts/188869963477654

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...