LDSH: Lamtumirë Bujar Nishani-Lamtumirë President i të gjithë shqiptarëve

Me dhimbje të thellë morëm lajmin e trishtë, për vdekjen e parakohshme të ish-Presidentit të Shqiperisë, Bujar Nishanit. Në këto momente të dhimbjes së thellë, në emrin tim personal dhe në emër të Lidhjes Demokaratike Shqiptare, me seli në Tuz, i shpreh ngushllimet më të thella dhe më të sinqerta familjes Nishani, për humbjen e njeriut më të dashur.

Ngushëllime të gjithë miqëve, kolegëve e bashkëpuntorëve të Tij. Ngushëllime të gjithë shqiptarëve kudo në botë.

Bujar Nishani ishte ndër figurat më të shquara dhe më emblematike, i sistemit shumëpartiak dhe i demokracisë shqiptare. Ishte patriot i flaktë, fisnik e bujarë, asht siç e kishte edhe emrin. E donte pa masë dhe punoi pa u lodhë, për shtetin e vet dhe për kombin, deri ne momentin e fundit.

Pata nderin, kënaqësinë dhe fatin ta njoh nga afër, dhe saherë që e takoja, në pritje në Presidencë, apo në aktivitete të përbashkëta. çdoherë tregonte ndiesi të veçantë për shqiptarët jashtë kufijve politik të Shqipërisë. Këtë e dëshmoi edhe në vitin 2012, kur Malësisë së Madhe i ndau Urdhërin e Lartë “Nderi i Kombit”, për çka banorët e Malësisë gjithmonë do ta kujtojnë me pietet, figurën e tij të shquar. Nuk ka shumë kohë nga vizita e fundit që i bëri Malësisë dhe Shtëpisë muze të Ded Gjon Lulit.
Lamtumirë President, miku i të gjithë shqiptarëve, kudo që ndodhen.

Lamtumirë patriot, e burrë shteti fisnik!

I përjetshëm qoftë kujtimi në Ty Presidenti ynë!
Të qoftë i lehtë dheu i tokes së Shqipërisë nënë!

Nikollë Camaj, kryetar i LDSH

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...