Arrin helikopteri i MPB-së në Tetovë, Angellov: Nuk ka pasur vonesa në reagimin e QMK-së

Drejtori i Qendrës për Menaxhim me Kriza (QMK) Stojançe Angellov, në lidhje me zjarrin në Tetovë, ka njoftuar se shuarja e tij do të fillojë nga toka me mjete specifike, dhe jo me ujë nga ajri.

Ai tha se ekziston rreziku që uji nga ajri të shkaktojë përhapjen e zjarrit.

“Kemi kërkuar ndihmë edhe nga kompanitë private por edhe nga Ushtria e Maqedonisë, pasi ka rrezik të përhapet zjarri në objekte me lëndë të rrezikshme djegëse. Kërkoj nga qytetarët dhe ju gazetarët që të largoheni nga kjo pjesë, për shkak të sigurisë suaj”, theksoi mes tjerash Angellov.

Ndërkohë helikopteri i MPB-së ka arritur në vendin ku ka shpërthyer zjarri, ndërsa Angellov tha se nuk ka pasur vonesa në reagimin e Qendrës për Menaxhim me Kriza.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...