Ligji për lojrat e fatit, Ademi: VMRO-ja dhe satelitët e saj bllokojnë ligjin

Shefi i grupit parlamentarë nga BDI-ja, Arbër Ademi në foltoren e Kuvendit ka këkruar seancë më një pikë të vetme në të cilën sipas Ademit do të diskutohet për miratimin e ligjit të ri për lojrat e fatit.

Ai tha se êshtë VMRO-ja së bashku me partitë opozitare shqiptare që sillen si satelit rreth VMRO-së që bllokojnë ligjin në fjalë.

Koordinatori i BDI-se tha se ështé kryesuesi i komisionit për financa dhe Buxhet i VMRO-së që nuk e hap diskutimin në komisionin amë për këtë ligj.

Shtoi se ligji është i qartë dhe parasheh qê bastoret apo kazinotë të jenë 500 metra largë objekteve shkollore.

“Ju bëj thirrje, ta miratojmë ligjin, ti ngrisim taksat për bastore e kazino. T’i largojmë të njejtat nga objektet shkollore, 500 metra larg”, tha Ademi.

Shtoi se bllokimi i ligjit ka për qëllim mbrojtjen e pronarëve të kazinove dhe bastoreve.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...