Nuk ka viktima, por vetëm dëme materiale

Pas zjarrit që shpërtheu sot në ish-fabrikën e duhanit në Tetovë ne një deklaratë për media Besar Durmishi nga Komuna e Tetovës pohoi se nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.

“Ne si Komunë kemi ardhur menjëherë me zjarrfikësit këtu në këtë situatë, zjarrëfiksit janë duke punuar për shuarjen e zjarrit, kemi kërkuar ndihmë nga Komuna e Gostivarit dhe Komuna e Shkupit si dhe bashkë me ushtrinë kemi kërkuar që të angazhohen helikopter për shuarjen e zjarrit sepse është e pamjaftueshme zjarri të shuhet vetëm me kamionët për shuarrjen e zjarrit. Apeloj tek qytetarët që kanë problem me frymëmarrjen dhe mushkëritë të mos dalin jasht, ato të cilët e kan të patjetërsueshme të vendosin maska dhe të dalin. Viktima nuk ka, ka vetëm dëme materiale”.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...