Nuredini: Qytetarët të jenë të qetë, ajri në Tetovë nuk është i dëmshëm

Pas zjarrit masiv që u shfaq mëngjesin e kësaj të hëne në Tetovë në një ish fabrikë, për edicionin e fundit të lajmeve në KlanMcacedonia ka folur ministri i ekologjisë, Naser Nuredini.

Për të qartësuar gjitha hutitë në opinionin në lidhje me cilësinë e ajrit në Tetovë, ministri i Ekologjisë, Naser Nuredini u shpreh se qytetarët duhet të jenë të qetë pasi ajri është I pastër dhe nuk është i dëmshëm për shëndetin e qytetarëve./

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...