Nxënësit në Tetovë ndërpresin mësimin! Pritet arritja e helikopterit për shuarjen e zjarrit

Fëmijët në çerdhe dhe nxënësit e shkollës fillore dhe të mesme në Tetovë janë liaruar nga mësimi pas zjarrit që ka shpërthyer sot në një fabrikë, përcjell TV21. Zjarri ka ndotur ajrin dhe si rrjedhojë, rekomandohet që qytetarët mos të dalin pa nevojë në ambiente të hapura. Autoritete e komunës njoftuan se priten helikopterë të policisë për të shuar zjarrin, ndërkaq ndihmë është kërkuar edhe nga komunat tjera.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Qehaja: Shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore

Drejtuesi i Institutit “EdGuard”, Rinor Qehaja, ka thënë se shtëpitë botuese nuk përjashtohen nga konkursi për botimin e teksteve shkollore. I ftuar në “Debat Plus”,...

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...