Zjarri në Tetovë, Petrovska: Edhe helikopteri i ushtrisë është në gatishmëri

Në një prononcim për TV21, ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska tha se është në kontakt të vazhdueshëm me drejtorin e Qendrës për Menaxhim me Kriza Stojançe Angellov dhe se helikopterët e ushtrisë janë të gatshëm për të intervenuar në Tetovë ku zjarri ka kapluar një fabrikë.

“Jam në Uashington, para pak kohësh jam dëgjuar nga drejtorin Stojançe Angellov që është në kontakt me shefin e ushtrisë, pjesëtarët e kazermës në Tetovë tashmë janë të përfshirë, helikopteri ynë është në gatishmëri, tani për tani vetëm ai nga Ministria e Brendshme është i përfshirë”, tha Petrovska.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...