Nuredini: Nëse ka përkeqësim të cilësisë së ajrit, qytetarët do të informohet menjëherë

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini së bashku me zëvendëskryeministrin Fatmir Bytyqi dhe kryetarin e komunës së Tetovës Bilall Kasami, sot kanë vizituar instalimin e djegur të kompanisë Pofix” në Tetovë. Gjatë vizitës u takuan me pronarët e kompanisë dhe diskutuan për masat dhe mështetjen e nevojshme për riparimin e dëmeve.  

Ministri Nuredini informoi se me kujdes monitorohen të dhënat për gjendjen e cilësisë së ajrit të ambientit nga stacioni monitorues në Tetovë. Sipas të dhënave për orë, gjatë mëngjesit është vërejtur një rritje e vogël e përqëndrimeve për orë të grimcave PM10, por për momentin nuk ka vend për panik.  

Nëse ka ndonjë përkeqësim të cilësisë së ajrit, publiku dhe komuna do të njoftohen menjëherë për marrjen e masave mbrojtëse. 

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...