Qeveria do të mbajë seancë në orën 12

Propozim-programi për ndryshimin dhe plotësimin e Programit për përkrahje financiare në bujqësi për vitin 2022, i përgatitur nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave do të shqyrtohet sot në seancë të rregullt të Qeverisë, fillimi i së cilës u caktua për pasdite.

Në seancën e 49-të të Qeverisë duhet të shqyrtohet edhe Informata lidhur me miratimin e Planit për energji dhe klimë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, me propozim të Ministrisë së Ekonomisë.

Një pjesë e rendit të ditës është edhe Informata për miratimin e Strategjisë kombëtare për luftë kundër mashtrimeve dhe mbrojtja e interesave finanaciare e Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut 2022-2025 me plan veprimi për zbatimin e saj, të përgatitur nga Ministria e Financave.

Nga Qeveria paralajmërojnë se për konkluzionet dhe vendimet nga seanca, opinioni do të informohet me kumtesë, menjëherë pas përfundimit të saj.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...