I la çelësat në veturë! Banorit të Çegranit i vidhet Golf 4, policia arrestoi autorin

Në orët e para të mëngjesit policia e rajonit të Tetovës ka arrestuar një 37-vjeçar nga Gostivari, përcjell TV21. I njëjti dyshohet se ka vjedhur veturën Golf 4 në pronësi të një banori të Çegranit.

“Rreth orës 03:00 në rrugën e “Ilindenit” në Tetovë, zyrtarë policorë të SPB- Tetovë kanë privuar nga liria 37-vjeçarin E.H. nga Gostivari, i cili paraprakisht në mënyrë të kundërligjshme kishte sekuestruar veturën “Volkswagen golf 4” me targa të Gostivarit, e cila kishte qenë e parkuar në rrugën “Sretko Krstevski” në Gostivar me dyer të pa bllokuara dhe me çelës në bravë, përndryshe në pronësi të një personi nga Çegrani i Gostivarit. E.H. është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për procedurë të mëtutjeshme”, thonë nga SPB-Tetovë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...

Amerika e përkrah propozimin europian për Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin propozimin europian për Maqedoninë e Veriut dhe këtë e konfirmon edhe ambasadorja amerikane në vend, Kate Byrnes. Ne kemi...

Europa i qëndron prapa propozimit francez për Maqedoninë e Veriut

Edhe euro-ambasadori në vend David Geer, ka përshëndetur procesin dhe rrugën europiane të vendit me shpresë që tashmë hapja e rrugës për negociata do...