Milevski e kontrolloi zemrën në VFV clinic para lojrave të mëdha të Ligës së Kombeve (Video)

Para ciklit të ri të kualifikimeve nga Liga e Kombeve, seleksionuesi i kombëtares së Maqedonisë në futboll, Bllagoja Millevski, vendosi të kontrollojë shëndetin dhe kondicionin e zemrës në klinikën e sapohapur private VFV, duke bërë një stres test me teknologjinë HyperQ.

Siç deklaroi edhe vetë, është i kënaqur me metodologjinë e re për testimin dhe diagnostikimin e sëmundjeve koronare të zemrës, të cilën nuk e ka hasur kurrë më parë e cila në mënyrë të shkëlqyeshme detekton gjendjen shëndetësore të zemrës.

Njëkohësisht, ai apeloi tek të gjithë personat që, qoftë në aspektin rekreativ apo profesional, merren me sport para se të nisin ndonjë aktivitet fizik, të testohen me testin e stresit HyperQ, i cili më në fund është në dispozicion vetëm në VFV Clinic.

Për dallimq nga testet e tjera të stresit, HyperQ jep 90% rezultate dhe diagnostikim më të saktë më shumë dhe është mënyra më e sofistikuar për të parandaluar sëmundjet e zemrës.
Normalisht, siç deklaruan nga klinika, rezultatet e seleksionuesit tonë janë të shkëlqyera ashtu siç duhet të jenë për çdo sportist.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Konfirmohet lajmi/ Kryetari i degës së ASH në Shkup shkarkohet nga VMRO për incidentin me armë zjarri

Drejtori Zudi Enuzi njëherit edhe kryetar i degës së ASH në Shkup, është shkarkuar nga pozita e ushtruesit të detyrës në ndërmarrjen publike Higjiena...

Hoxha: Hapi i parë është të kontrollohen recensentët

Analisti Ylli Hoxha, sa i përket projektligjit aktual për tekstet shkollore, ka thënë se nuk ka kujdes në botimin e teksteve shkollore. Hoxha në emisionin...

BDI: Incidenti i inskenuar nga aktivistët e koalicionit Aleanca – VMRO – Levica

Bashkimi Demokratik për Integrim fuqishëm dënon incidentet në protestat antieuropiane të nxitura nga elementet pro ruse në shoqërinë tonë, përfshirë edhe incidentin e inskenuar...