Spasovski takon ambasadoren britanike, Gallovej

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski sot realizoi takim pune me ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar Rejçell Gallovej, të cilës edhe i përfundon mandati i punës në vend.

Siç kumtoi MPB-ja, në takim me ministrin Spasovski e falënderoi ambasadoren Gallovej për mbështetjen e saj dhe bashkëpunimin e Ambasadës së Mbretërisë së Bashkuar në vend me MPB-në dhe shfaqi besimin se e njëjta do të vazhdojë të zhvillohet në vazhdimësi dhe me ambasadoren e re të sapoemëruar. Me këtë rast, Spasovski e dekoroi me pllakën e Monografisë së MBP-së ambasadoren Gallovej në shenjë falënderimi për bashkëpunim të suksesshëm dhe modernizimin e kapaciteteve të MPB-së të RMV-së.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...