Vijon pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale dhe e fëmijëve

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se sot ka filluar pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale, e fëmijëve dhe mbrojtjes civile për muajin maj të vitit 2022. MPPS-ja thekson se shfrytëzuesit e të drejtave të parave që kanë kartelë debiti do të mund të tërheqin para në bankomatet e bankave, t’i shfrytëzojnë mjetet për pagesa jo të gatshme në rrjetin e shitjes ose përmes sistemit bankar elektronik dhe celular prej sot – 2 qershor të vitit 2022. Për të shmangur turmat para dhe në banka gjatë pagesës së të drejtave, për përdoruesit që nuk përdorin kartela bankare, pagesa do të bëhet në dy grupe në të gjitha filialet dhe ekspoziturat e hapura të bankave, sipas rendit alfabetik të përcaktuar, sipas shkronjës së parë të mbiemrit, sot për përdoruesit mbiemrat e të cilëve fillojnë me A, B, V, G, D, GJ, E, ZH, Z, Ѕ, I, J, K, L, LL dhe nesër për ata me mbiemra që fillojnë me M, N, NJ, O, P, R, S, T, Q, U, F, H, C, Ç, XH, SH.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...