Agjencia për Investime të Huaja me 13 kompani prezantohet në Panairin më të madh në Shqipëri

Drejtori i Agjencisë për Investime të huaja z.Bekim Emini bashkë me koordinatoren e Grupit sot në hapsirat e Agjencisë takuan, inkurajuan dhe bashkuan sektorin e Automobilistikës i pa prekur deri më tani.

Në takimin koordinativ pjesmarës ishin ekzekutivi i 13 kompanive që bashkë me InvestNorthMacedonia do të ekspozohen në Panairin e madh që do të mbahet në Shqipëri me 17-19.06.2022 ku edhe do të marrin pjesë më shumë shtete.

InvestNorth udhëton me TAB -MAK, RUEN, GIGABEL, SANOS, SATRA, ARC, AUTOMEN, MOMO, RR, BUNAR Gostivar, SUPER AUTO KONTROL, BALTEPE, MEGA, dhe shumë vizitor të tjerë nga Maqedonia e Veriut

Në takim u diskutua pjesa logjistike, paraqitja, pozicioni dhe të gjitha detajet duke u lidhur drejtëpërsëdrejti me përfaqësues nga Shqiperia me platformën Zoom.

Drejtori Emini, përveç përkrahjes së deritanishme ai gadishmerinë e tij e shprehu edhe në vazhdim për t’gjitha kompanitë e Maqedonisë së Veriut.

https://www.facebook.com/Bekim.Emini.AAA/photos/pcb.150752734190809/150752677524148

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...